Zapewnienie pracownikom wody do picia – jak to zrobić?

0
151

Woda w biurze nie jest już benefitem pracowniczym, a standardem, który został wprowadzony nie tylko w największych korporacjach. Pracodawca ma jednak ustawowy obowiązek zapewniania pracownikom napojów, zimnych lub gorących, w zależności od warunków, w jakich wykonują oni swoje obowiązki. Jak dostarczyć wodę zatrudnionym w przedsiębiorstwie?

Zakup wody butelkowej- czy jest opłacalny?

Jeszcze do niedawna dużą popularnością wśród przedsiębiorców cieszyła się woda butelkowa. Łatwo dostępna i stosunkowo tania, jednak jak się okazało, również bardzo problematyczna. Kłopotem był już sam jej transport do siedziby firmy- ostatecznie, aby zapewnić wodę wszystkim pracownikom, należało zakupić ją w całkiem sporej ilości. Ponadto picie wody butelkowej przyczynia się do produkcji plastiku, a zatem jest nieekologiczne. W dłuższej perspektywie czasowej jest także nieekonomiczne, gdyż wiąże się z dużymi wydatkami, jakie musi ponieść pracodawca. Alternatywnym rozwiązaniem jest dystrybutor filtrujący (https://aquamo.com.pl/dystrybutory-filtrujace-wode), dzięki któremu pracownicy zawsze mają dostęp do świeżej wody.

Dlaczego warto zdecydować się na dystrybutor wody?

Dystrybutor filtrujący to doskonały sposób na dostawę wody zarówno do małych, jak i większych firm. Wystarczy postawić go w dobrze widocznym miejscu, tak aby każdy pracownik miał do niego dostęp. Korzystanie z dystrybutora jest bardzo proste- wystarczy tylko regularnie wymieniać w nim filtry, aby mieć pewność, że pracownicy otrzymują czystą, zdatną do picia wodę. Filtrowanie to doskonałe rozwiązanie dla firm położonych na terenach, gdzie jakość wody kranowej pozostawia wiele do życzenia. Dzięki niemu pracownicy mogą korzystać z lepszej jakości wody, przygotowując sobie na przykład kawę czy herbatę. Warto mieć świadomość, że dostawa wody za pomocą dystrybutora pomaga spełnić pracodawcy wymagania ustawowe, a więc wywiązać się z obowiązku wobec pracowników.

Dostawa wody nie tylko w upalne dni

Pracownicy powinni mieć dostęp do wody pitnej nie tylko w czasie upałów, lecz przez cały roku. Dowiedziono, że regularne nawadnianie organizmu zwiększa zdolności poznawcze i poprawia efektywność. Zakup lub wynajem dystrybutora filtrującego to rozwiązanie na długi czas- urządzenie to jest trwałe, nie ulega awariom i jest gotowe pracować w trybie niemalże ciągłym. Warto zdecydować się na produkt wysokiej jakości, zwłaszcza jeśli w firmie zatrudnionych jest sporo osób. Regularna wymiana filtrów pomoże mu zachować wszelkie właściwości, i to pomimo znaczącej, niemalże codziennej eksploatacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here