Wirtualne biura zyskują na popularności ze względu na niosące za sobą korzyści. Są rozwiązaniem dla małych i dużych przedsiębiorstw, które potrzebują codziennego wsparcia w kwestiach administracyjno-biurowych. Kto może skorzystać, decydując się na wirtualne biuro (Warszawa)?
Freelancerzy – wirtualne biuro Warszawa
Freelacerzy to grupa zawodowa, dla której istotne są zarówno dogodne godziny pracy jak i przestrzeń, w której mogą swobodnie wykonywać swoje obowiązki. Rejestrując działalność gospodarczą, jak każdy inny przedsiębiorca, muszą zarejestrować swoją jednoosobową firmę pod konkretnym adresem. Aby uniknąć podawania do publicznej wiedzy swojego miejsca zamieszkania, mogą podpisać umowę z wirtualnym biurem. Często znajdują się one w prestiżowych lokalizacjach w centrach dużych miast. Dzięki zarejestrowaniu swojej firmy pod znanym adresem, zwiększa się zaufanie potencjalnych klientów do marki, którą stać na wynajem przestrzeni w nietaniej okolicy.
Co więcej, w cenie wirtualnego biura otrzymuje się również podstawową pomoc administracyjno-biurową taką jak odbieranie listów, przesyłek i e-maili, archiwizację ważnej dokumentacji, czy nawet pomoc w załatwianiu kwestii formalnych. Za dodatkowymi (ale nie wygórowanymi) opłatami można liczyć również m.in. na wsparcie prawnicze i księgowe. Tak więc freelancer ma czas, aby aktywnie szukać i wykonywać projekty, nie martwiąc się na co dzień o sprawy biurokratyczne. W razie potrzeby może zarezerwować biurko lub pokój, w którym w wygodnych warunkach będzie mógł wypełniać swoje obowiązki.
Właściciele małych firm i start-upów
Wirtualne biuro (Warszawa) stwarza dużo okazji do poznawania interesujących osób, dzięki którym można powiększać swoją sieć kontaktów. Szczególnie w przypadku wspomnianych wcześniej freelancerów, ale również małych firm oraz start-upów, ta cecha ma ogromne znaczenie dla rozwijania działalności. Rosną szanse zarówno na to, że zdobędzie się nowe zlecenie, a nawet stałego klienta, jak i partnera, który będzie dostarczać wartościową usługę w ramach naszej współpracy. Wobec tego kreuje się szansa na rozbudowanie firmy w niespodziewanym dotychczas kierunku.
Właściciele dużych i międzynarodowych firm
Firmy, którym zależy na rozwoju poza granicami swojego miasta, a nawet kraju, muszą brać pod uwagę zarówno koszta wynajmu nowej przestrzeni, jak i logistyczne zaplanowanie przeprowadzki. W takich sytuacjach dobrym wyjściem jest wybranie (przynajmniej na początku) opcji outsourcingu i połączenie go z coworkingiem lub biurami serwisowanymi. Dzięki temu znacznie obcina się koszta związane z wynajmowanie drogich biur w szanowanych lokalizacjach, nie rezygnując przy tym z wygody i prestiżu. Pracownicy mają możliwość korzystania z przygotowanej dla nich przestrzeni, a nowa gałąź firmy otrzymuje adres w znanej potencjalnym klientom okolicy. Dzięki temu zarząd może poświęcić się planowaniu strategii dla nowej grupy docelowej, podwładni mają zapewnione stanowiska z pełnym wyposażeniem biurowym, a papierologią zajmują się obecni na miejscu pracownicy wirtualnego biura.
Z wynajmowania wirtualnego biura skorzysta każda firma, której zależy na:
- prestiżowym adresie,
- wygodnej przestrzeni do pracy,
- pomocy administracyjno-biurowej z rąk wykwalifikowanej kadry
- i powiększaniu swojej sieci kontaktów o osoby z i spoza branży.
Dodaj komentarz