Nowoczesne narzędzia marketingu on-line – przegląd

0
947

Marketing internetowy wypiera tradycyjne formy reklamy. Daje również szerokie pole do popisu i działań, które mogą wpłynąć na sprzedaż oraz świadomość marki. Jakie narzędzia możesz wykorzystać, planując działania z zakresu marketingu internetowego, aby dotrzeć do jak największej liczby odbiorców, a tym samym – potencjalnych klientów?

Marketing Automation

Jest to bardzo wygodne narzędzie, dzięki któremu możesz w sposób zautomatyzowany prowadzić działania marketingowe. Marketing automation umożliwia zbieranie danych na temat zachowań konsumenckich klientów. Dzięki temu przekazywane informacje są spersonalizowane i dostosowane do potrzeb każdej grupy odbiorców. Dzięki temu rozwiązaniu większość procesów, które do tej pory wykonywały osoby odpowiedzialne za marketing, są wykonywane automatycznie, przez dedykowane oprogramowanie.

Inbound Marketing

W odróżnieniu od metod, które w sposób agresywny bombardują odbiorcę informacjami marketingowymi, inbound marketing daje poczucie kontroli potencjalnemu klientowi. Wiąże się to z koniecznością wyrażenia zgody na otrzymywanie informacji marketingowych w formie newslettera, subskrypcji lub korzystając z wyszukiwarek internetowych. Dzięki temu możesz zbudować trwałą i lojalną relację z klientem.

Reklama Display

Jest to narzędzie umożliwiające wyświetlanie reklam w witrynach sieci reklamowej Google. Istnieją cztery typy reklamy displayowej: graficzne, tekstowe, wideo oraz multimedialne. Tego rodzaju działania marketingowe mają ogromny zasięg i są trafnie kierowane do odbiorców, ponieważ wykorzystywany jest mechanizm kontekstowy. Dzięki temu klienci otrzymują reklamy zgodne z ich zainteresowaniami i potrzebami, a więc – zwiększa się prawdopodobieństwo sprzedaży oferowanych przez Ciebie usług lub produktów.

Obecnie nie ma bardziej skutecznych form promocji marki niż marketing internetowy, dlatego warto przy planowaniu strategii uwzględnić działania digitalowe. Odpowiednio dopasowane narzędzia mogą diametralnie zwiększyć zasięg i rozpowszechnić wizerunek Twojej firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here