Jak wygląda profesjonalne niszczenie dokumentów?

Niszczenie dokumentów zdecydowanie nie powinno odbywać się w przypadkowy i nieprzemyślany sposób. Należy mieć na uwadze, że dokumentacja często zawiera ważne informacje, podlegające RODO, takie jak poufne dane osobowe czy biznesowe. To bardzo istotne, aby nie dostały się one w niepowołane ręce. Taka sytuacja stanowiłaby duże zagrożenie dla danej działalności, a także mogłaby doprowadzić do konsekwencji prawnych. Dlatego też niszczenie dokumentów warto powierzyć specjalistom! Szukasz profesjonalnego miejsca w Warszawie? Świetnie trafiłeś! Firma Ekoakta proponuje usługi na najwyższym poziomie.

Niszczenie dokumentów zgodne z RODO

Niszczenie dokumentów zgodne z RODO powinno być przeprowadzane w sposób bezpieczny i profesjonalny. Dlatego też obiekt, w którym wykonujemy nasze usługi jest strzeżony i monitorowany. Dokumenty transportowane są do niego w zabezpieczonych pojemnikach. Ponadto, spisywany jest protokół odbioru, a cały proces niszczenia jest nagrywany. Dzięki temu możesz mieć pewność, że żadne dane nie wpadną w niepowołane ręce. 

Nasza firma od lat oferuje profesjonalne niszczenie dokumentów w Warszawie. Jak wiadomo, w stolicy można spotkać wiele urzędów, instytucji, jak i firm oraz organizacji, które mają do czynienia z ogromnymi bazami danych i mnóstwem dokumentów. Wiele z nich jest naszymi stałymi klientami. Dzieje się tak za sprawą naszych konkurencyjnych cen, gwarancji poufności i bezpieczeństwa, a także dzięki doświadczeniu. 

Niszczenie dokumentów a przepisy prawne

Niszczenie dokumentów, zawierających wrażliwe dane musi przebiegać zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Materiały, przekazane nam prze klienta poddawane są skutecznemu niszczeniu mechanicznemu, co pozwala na osiągnięcie 4. stopnia utajenia wg normy DIN 66399. Nasi klienci mogą mieć pewność, że usługa odbywa się zgodnie ze standardami, na co dowodem jest certyfikat, wręczany przez nas po wykonaniu usługi.

Naszą pracę traktujemy bardzo poważnie, ponieważ dobrze wiemy, jak poważne konsekwencje mogłoby mieć nieprawidłowe niszczenie dokumentów, zarówno dla nas, jak i dla naszych klientów. Stosujemy więc sprawdzone  i niezawodne procedury, dzięki którym mamy pewność, że profesjonalne niszczenie dokumentów przebiegło odpowiednio.

Jak przebiega niszczenie dokumentacji?

Niszczenie dokumentacji rozpoczyna się od odebrania materiałów od klienta i przetransportowanie ich do naszej siedziby. Używamy do tego plombowanych pojemników, dzięki czemu nie ma możliwości ingerencji w dokumenty. Spisywany jest także protokół, który uwzględnia wszystkie istotne informacje. Następnie dokumenty trafiają do naszego zakładu, gdzie ma miejsce niszczenie dokumentów. Jak wspomniano, budynek, w którym ma miejsce proces, jest w pełni bezpieczny. Pracownicy  odpowiedzialni za niszczenie dokumentów w Warszawie mają specjalistyczną wiedzę i odpowiednie uprawnienia. Po zniszczeniu materiału, wywozi się go jako anonimowa makulatura. Klient otrzymuje certyfikat potwierdzający zniszczenie dokumentów.

Źródło: Ekoakta.pl

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępniamy Twojego adresu e-mail. Wymagane pola są oznaczone *