FortiToken Fortinet- bezpieczeństwo sieciowe w twojej firmie

Uwierzytelnianiem sieci nazywa się proces, który polega na potwierdzeniu tożsamości danego podmiotu. Jest to niezbędne w prawidłowej komunikacji. Z jego pomocą można dokładnie sprawdzić prawdziwość danych, które podaje użytkownik sieci. W dzisiejszym poście przedstawimy Państwu najważniejsze informacje na temat sposobów uwierzytelniania sieci. Przedstawię również jeden z bardziej efektywnych tokenów firmy Fortinet, które świetnie sprawdzi się w Państwa przedsiębiorstwie. Gorąco zapraszamy do zapoznania się z artykułem!

Problemy z uwierzytelnianiem sieci

Najczęstszy błąd pojawiający się podczas uwierzytelniania sieci wynika z podania złego loginu lub hasła przez użytkownika. Warto również przed połączeniem z siecią sprawdzić, czy rzeczywiście wybiera się poprawną sieć. Podczas błędnego wyboru może pojawić się problem z jej uwierzytelnieniem. Ponadto poprawne działanie tokenów sieciowych związane jest także z ich odpowiednią konfiguracją.

Firma Fortinet

Fortinet jest dużą amerykańską korporacją. W jego ofercie można znaleźć bogaty wybór oprogramowania oraz urządzeń, które przeznaczone są do zachowywania bezpieczeństwa teleinformatycznego. Wśród nich znajdują się zapory sieciowe, oprogramowanie antywirusowe czy zaawansowane systemy zapobiegające włamaniom.

VPN Tokens firmy Fortinet- procesy uwierzytelniania sieci

Do uwierzytelniania sieci można wykorzystać VPN Tokens. Są to urządzenia, które pozwalają na generowanie haseł. Ich działanie jest wysoko innowacyjne i zgodne z obecnie obowiązującymi zasadami oraz regułami tworzenia mechanizmów uwierzytelniania.

Tokeny są urządzeniami, które służą przede wszystkim jako swoiste tunele dla VPN (ang. Virtual Private Network)- wirtualnej sieci prywatnej. Ich obecność sprawia, że poprawia się komunikacja pomiędzy firmą a jej pracownikami znajdującymi się poza zasięgiem sieci lokalnej. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownicy mają dostęp do wszystkich danych w momencie kiedy znajdują się poza siedzibą firmy. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne i pozwala na sprawniejszą pracę firmy.

Zalety stosowania VPN Tokens w procesie uwierzytelniania sieci

Stosowanie rozwiązań typu VPN Tokens firmy Fortinet w procesie uwierzytelniania sieci ma wiele zalet. Przede wszystkim jednak jest to rozwiązanie zupełnie bezpieczne, które chroni ważne i poufne dane firmy podczas korzystania z nich poza siedzibą przedsiębiorstwa. Są to także urządzenia kompatybilne z innymi urządzeniami firmy Fortinet takimi jak: FortiClient, FortiGuard czy Fortigate. Podczas korzystania z rozwiązania VPN Tokens otrzymujecie Państwo dożywotnią licencję na korzystanie z nich. Ponadto są to procesy, które bardzo łatwo i szybko można wdrożyć w pracę przedsiębiorstwa.

Czym jest VPN Tokens i jak działa?

Token jest rodzajem urządzenia, na które w określonych odcinkach czasu pojawiają się unikalne kody służące do weryfikacji. Proces sprawdzania zawsze odbywa się w ramach bramki uwierzytelnienia, którą najczęściej jest Fortigate. Dzięki temu korzystanie z sieci oraz ważnych danych poza siedzibą firmy jest zupełnie bezpieczne. Do przeprowadzenia procesu uwierzytelniania niezbędny jest zatem token, który generuje unikatowe hasła.

FortiToken  Cloud

Najczęściej zabezpieczenia sieci zostają złamane poprzez wprowadzenie odpowiedniego hasła oraz loginu. Z tego też powodu pojawiła się nagląca potrzeba zwiększenia bezpieczeństwa sieci, by zachować poufne dane firmy. Rozwiązaniem zaproponowanym przez firmę Fortinet jest uwierzytelnianie dwuskładnikowe, które realizowane jest poprzez FortiToken Cloud. Z jego pomocą można zarządzać każdym tokenem z dowolnego miejsca. Jest to platforma, która pozwala na scentralizowane oraz uproszczone zarządzanie tokenami dwuskładnikowymi w środowisku FortiGate. Ponadto jest to rozwiązanie dostępne w każdym miejscu, w którym istnieje połączenie internetowe.

 Warto rozważyć wdrożenie w swojej firmie zaawansowanego procesu uwierzytelnienia sieci za pomocą technologii firmy Fortinet. Jest to producent zaawansowanych technologicznie rozwiązań w zakresie ochrony i bezpieczeństwa danych o światowej renomie. Ich urządzenia charakteryzują się bardzo solidnym wykonaniem oraz wysoką wydajnością pracy. VPN Tokens firmy Fortinet są niezawodnym oraz innowacyjnym rozwiązaniem, które sprawdzi się w każdym małym oraz dużym przedsiębiorstwie. Ponadto mogą być one wykorzystywane również poza siedzibą firmy, co znacząco ułatwia pracę pracownikom. Sprawia również, że staje się ona bardziej wydajna. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani bliższym poznaniem rozwiązań w zakresie uwierzytelniania sieci przy pomocy urządzeń firmy Fortinet to zapraszamy do kontaktu z ekspertami firmy Thomas IT. Ich wiedza oraz doświadczenie pozwolą Państwo dobrać odpowiednie urządzenie, które spełni Państwa oczekiwania. Zapraszamy!

Kontakt poprzez e-mail: info@thomas-it.pl lub telefonicznie: 32 444 94 30

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępniamy Twojego adresu e-mail. Wymagane pola są oznaczone *