Efektywność zmywania naczyń w lokalu gastronomicznym – jak zminimalizować opóźnienia?

0
151

Szybkość wykonywania poszczególnych zadań w lokalu gastronomicznym ma ogromne znaczenie dla płynności jego funkcjonowania. Ważne jest nie tylko szybkie przygotowywanie potraw smacznych i wysokiej jakości. Równie ważne jest szybkie i efektywne zmywanie, aby przez cały czas w kuchni można było korzystać z jak największej ilości czystych naczyń. Jak efektywnie zmywać w lokalu gastronomicznym, aby zminimalizować ryzyko powstania opóźnień ?

Jak szybki i efektywnie zmywać naczynia w lokalu gastronomicznym? Kluczem do sukcesu dobra zmywarka!

W każdym lokalu gastronomicznym, by zminimalizować ryzyko pojawienia się opóźnień niezbędna będzie dobrej jakości zmywarka.

Zmywarka przemysłowa to urządzenie, które powinno znaleźć się z każdym lokalu gastronomicznym. To urządzenie maksymalnie oszczędne, pozwalające na szybkie oczyszczenie nawet ogromnej ilości naczyń i sztućców. Urządzenia są niezwykle skuteczne w swoim działaniu, a poszczególne cykle myjące trwają od kilku do maksymalnie kilkunastu minut, a szybkość działania w lokalach gastronomicznych jest bardzo ważna. Działanie takich zmywarek jest zupełnie inne niż modeli tradycyjnych, dlatego świetnie wpasowują się w komercyjny użytek.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zmywarki do gastronomii?

Zmywarka w restauracji jest niezbędna. To właśnie dzięki niej regularnie będzie można uzupełniać zapasy czystych naczyń – to bardzo ważne, by ni doszło w lokalu do opóźnień. Na co zwrócić uwagę przy wyborze takiego urządzenia? Przede wszystkim należy mieć na względzie rodzaj zasilania – najlepszym rozwiązaniem będą urządzenia o zasilaniu 400 V, które szybko się nagrzewają, a to w lokalu gastronomicznym spora oszczędność czasu i energii.

Przy wyborze należy zwrócić również uwagę na pompę odpływu – ta powinna być nieco inna niż w tradycyjnych zmywarkach wykorzystywanych w gospodarstwach domowych. W zmywarkach gastronomicznych nie ma pompy spustowej. Jeżeli w lokalu nie ma odpływu umieszczonego w podłodze, wówczas konieczne jest zastosowanie modelu z pompą odpływu lub umieszczenie urządzenia na odpowiedniej podstawie. Oczywiście w zmywarce musi być również sporo miejsca na dozownik do płynu myjącego i nabłyszczającego.

Szukając najlepszej jakości, funkcjonalnych i użytecznych zmywarek przemysłowych warto zapoznać się z ofertą ze strony https://gastroplaneta.pl/pl/c/Zmywarki-gastronomiczne/91. Duży wybór produktów w świetnych cenach z pewnością pozwoli usprawnić pracę każdego lokalu gastronomicznego, przy jednoczesnym zredukowaniu ryzyka pojawienia się opóźnień. Dobra zmywarka przemysłowa to inwestycja dla lokalu na bardzo długi czas.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here