Dlaczego warto zainwestować w serwer Dell R740?

Intensywna praca oraz konieczność ochrony danych sprawiają, że wiele firm decyduje się na zakup serwera. Urządzenie tego typu stworzone zostało z myślą o przedsiębiorstwach, które stawiają na rozwój i maksymalizację zysków.

Intensywna praca oraz konieczność ochrony danych sprawiają, że wiele firm decyduje się na zakup serwera. Urządzenie tego typu stworzone zostało z myślą o przedsiębiorstwach, które stawiają na rozwój i maksymalizację zysków. Czym wyróżnia się serwer Dell R740 na tle pozostałych urządzeń?

Serwery typu rack oraz tower – różnice w budowie

Większe przedsiębiorstwa doskonale zdają sobie sprawę, jak ogromny wpływ na codzienną pracę mają wykorzystywane w firmie urządzenia. Wiele z nich znacząco wpływ na wydajność, dzięki czemu możliwe jest szybsze i sprawniejsze wykonywanie wszelkich czynności. Im większa ilość różnego typu sprzętów w firmie, tym wzrasta również liczba obsługiwanych danych. Ich ochrona natomiast możliwa jest dzięki wykorzystaniu serwera, którego jednym z zadań jest właściwe zabezpieczenie informacji przed utratą.

W zależności od wielkości firmy, przedsiębiorstwo zdecydować się może na serwer typu rack bądź tower. Pierwszy z nich cechuje się płaską budową, przeznaczony jest zatem do umieszczenia w szafie serwerowej, która znajduje się w serwerowni. Natomiast serwer tower budową przypomina tradycyjny komputer PC, bez problemu zatem umieścić go możemy bezpośrednio na podłodze.

Serwer Dell R740 – funkcje i cechy

Serwer Dell R740 jest najbardziej wydajnym urządzeniem z serii Dell PowerEdge, a przeznaczony jest dla dużych firm. Sprzęt cechuje się znacznie zwiększonym przyspieszeniem oraz wydajnością, dzięki czemu poradzi sobie w wymagających środowiskach. Serwer wzbogacony został o procesor Intel Xeon SP, który zwiększa zasoby obliczeniowe o 27% w odniesieniu do liczby rdzeni, a o 50% w stosunku do przepustowości w porównaniu z poprzednią generacją CPU. Jeżeli zdecydujemy się na trzy jednostki centralne, możemy zainstalować 3 TB pamięci RAM ECC DDR4. Serwer posiada kontroler iDRAC9, który pozwala na kontrolę cyklu eksploatacji. Parametr tego typu umożliwia również zdalne sterowanie urządzeniem – niezależnie od miejsca.

Macierz EMC jest idealnym rozszerzeniem pracy serwerów, a jest to zbiór kilku lub kilkudziesięciu dysków twardych bądź SSD, które wpływają na wzrost bezpieczeństwa przechowywanych danych, prędkość odczytu, dostęp oraz zapis.

Producent Dell dostarcza nam urządzenia doskonałej jakości, których budowa oparta jest na solidnych oraz wytrzymałych materiałach. Wykorzystanie wyłącznie wysokogatunkowych tworzyw sprawia, iż serwery działają bezawaryjnie przez długi okres czasu.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępniamy Twojego adresu e-mail. Wymagane pola są oznaczone *