Scrum to popularny framework, który pozwala na pracę w ramach Agile, czyli filozofii opartej na metodykach zwinnych oraz zgodnej z manifestem Agile. Są to ramy postępowania, dzięki którym zespoły deweloperskie mogą wytwarzać oprogramowanie iteracyjnie i przyrostowo. Aby zintensyfikować pracę w ramach założeń Scruma, warto wziąć udział w profesjonalnym szkoleniu oraz uzyskać certyfikat. Każdy członek teamu deweloperskiego w celu jak najlepszego zrozumienia Scruma oraz swojej roli w zespole, powinien zainteresować się certyfikatem Professional Scrum Developer I.
Szkolenie Scrum – czym jest?
Certyfikat Professional Scrum Developer I jest uznanym na całym świecie poświadczeniem, potwierdzającym przygotowanie do pełnienia roli członka zespołu Scrum. W skład teamu projektowego mogą wchodzić osoby, które nie posiadają takiego certyfikatu, jednak wówczas weryfikacja ich umiejętności wymaga więcej czasu podczas procesu rekrutacyjnego do danego projektu, czy pracy w organizacji, funkcjonującej w Scrumie.
Jak zdobyć certyfikat Professional Scrum Developer I?
Aby zdobyć certyfikat, należy przystąpić do egzaminu i zdobyć liczbę punktów na poziomie 85%. Szkolenia Professional Scrum Developer, które przygotowują do egzaminu, umożliwiającego uzyskanie certyfikatu Professional Scrum Developer I, są skierowane do każdego członka zespołu scrumowego, który posiada wiedzę techniczną. Warsztaty skoncentrowane są na wykorzystaniu technologii oraz pisaniu kodu, dlatego większość uczestników tego typu szkoleń stanowią programiścim architekci, twórcy baz danych oraz inżynierowie jakości
Co zyskasz, dzięki certyfikatowi Professional Scrum Developer I?
Certyfikacja gwarantuje rozpoznawalność zdobytych kwalifikacji, dzięki czemu jego posiadacze ułatwiają sobie rozwój kariery w projektach realizowanych w metodzie Scrum oraz bez większych problemów wdrażają ten framework w organizacji.
Jaki jest zakres szkoleń i czego można oczekiwać po ich ukończeniu? Przede wszystkim dowiesz się, jakie obowiązki realizuje członek zespołu w metodzie Scrum oraz, w jaki sposób efektywnie realizować konkretne role w Scrum. Warsztaty skupiają się w szczególności na:
- sposobie pracy w poszczególnych fazach projektu Scrum,
- uczestnictwie w wydarzeniach Scrum,
- zapewnieniu odpowiedniego poziomu jakości wytwarzanych produktów.
W trakcie szkoleń przygotowujących do egzaminu Professional Scrum Developer I uczestnicy zapoznają się ze Scrum Guide, czyli podstawowym dokumentem wprowadzającym do Scruma, dowiadują się, czym jest podejście zwinne i jakie miejsce zajmuje Scrm wśród metodyk zwinnych. Na warsztatach przybliżone zostają także role Scrum oraz pryncypia, jakie obowiązują w tym frameworku, czyli m.in. empiryczna kontrola procesu, samoorganizacja, współpraca, priorytetyzacja oparta o wartości, timeboxing, czy wytwarzanie przyrostowe. W trakcie przygotowań do uzyskania certyfikatu, uczestnicy szkoleń uczą się również o poszczególnych fazach projektu Scrumowego – inicjowanie, planowanie i szacowanie, implementacja, retrospektywa, wdrożenie itp.
Dodaj komentarz