BLIK – czy jest bezpieczny i warto z niego korzystać?

0
909

Płatności cały czas ewoluują. Jeszcze stosunkowo niedawno jedyną możliwości zapłaty za towary bądź usługi w naszym kraju była gotówka. Potem pojawiły się wszelkiego rodzaju karty płatnicze, debetowe i kredytowe, wraz z możliwością płacenia zbliżeniowo. Wraz z rozwojem smartfonów pojawiła się zupełnie nowa możliwość płacenia za zakupy. BLIK, bo o nim mowa, wszedł bardzo mocno w Polski rynek i szybko zawojował serca polaków. Jednak mimo tego, że jego popularność wciąż rośnie, to nadal wielu boi się z niego korzystać, za główny powód podając strach o bezpieczeństwo takich transakcji. Zatem czy BLIK jest w 100% metodą płatności i warto z niego korzystać?

BLIK – szybka płatność w sklepie i w Internecie

Jak działa BLIK? Dość prosto. Przede wszystkim musisz mieć zainstalowaną w telefonie aplikację swojego banku, na przykład Santander. Logując sie do aplikacji wybieramy opcję płatności – BLIK (może być na przykład też opcja pokaż kod lub generuje kod). Pokaże Wam się 6-cio cyfrowy kod. Musimy go wpisać na panelu terminala płatniczego w sklepie lub w oknie kod BLIK, jeżeli płacimy nim za zakupy online. No właśnie, ale czy taka transakcja jest bezpieczna? A co jeśli ktoś w sklepie nam tego kod podejrzy i będzie chciał nim zapłacić za swoje zakupy? Twórcy tego systemu wzięli taka opcję pod uwagę i dlatego kod jest ważny zaledwie przez 90 sekund. Według analiz jest to zbyt krótki czas, aby skorzystać z niego po raz drugi. Jest jednak jeszcze jedno zabezpiecznie. Każda płatność powyżej 50 zł musi być potwierdzona na aplikacji albo przyciskiem POTWIERDŹ albo poprzez wpisanie hasła PIN.

Płaćmy BLIK-iem, to łatwe i szybkie!

Płatności za pomocą tej opcji są naprawdę bezproblemowe, szybkie i przyjemne. Nie musimy mieć przy sobie portfela, wystarczy telefon! Oczywiście płatności poprzez BLIK są darmowe! Według statystyk BLIK jest także o wiele bezpieczniejszym sposobem płatności niż płatność kartą, zatem myślę, że jego udział w płatnościach, nie tylko online, ale również stacjonarnych bęzdzie cały czas wzrastał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here